Публикации

Показват се публикации от септември, 2023

НАШИЯТ НОВ ДОМ

Изображение
  Тук искам да разкажа за своето пребиваване в Орлеан, Франция. Дойдохме тук за 10 месеца и ще останем чак до другото лято. Новият ни дом е впечатляващ- това е имение ( chateau ), което е построено в края на 18-ти ве к и е принадлежало на богат индустриалец. Наблизо е имало фабрика. След няколко наводнения и пожари, фабриката е съборена, а имението е полуразрушено. В един момент сградата се превръща в хоспис. По-късно тя е изоставена. Както ми казаха съседите-българи, това имение е изглеждало ужасно до преди 10 години, когато държавата се заема да го реновира и да го превърне в общежитие за учени. Ние живеем на втория етаж, който е най-просторен. Разполагаме с огромен салон, в който спокойно може да се събере една група от детската градина. Имаме малка кухня и две спални, както и просторен балкон. Вътре в салона още се вижда декорацията по стените и по тавана. Сякаш живеем в малък музей. Това не е лошо на пръв поглед, но не ми е ясно как ще се отопляваме през зимата, при полож...