ДЕТСКАТА ГРАДИНА
Синът ни ходи на частна градина, но тя се финансира от държавата и няма нужда да се плаща такса. Плащаш само за храната и евентуално за някакви събития (екскурзии, празненства). Записването за градината си е цяло приключение. Изискват се всякакви документи, а кандидатстването започва още след Нова година. Провежда се интервю с родителите и след това се прави класиране. Но най-шокиращото за един български родител е начинът, по който децата влизат в сградата и излизат от нея. Всички родители идват между 8:20 и 8:40 и влизат с децата си в градината! Трудно е да си представиш такава блъсканица. За щастие, групите са разделени в отделни сгради, но можете да си представите 120 деца със 120 родители да стоят едновременно в тесните коридори. Излизането е още по-шокиращо- вратата се отваря в 16:30 и родителите нахлуват! Вярно, не се блъскат чак толкова, но изживяването е неприятно. Децата са наредени в няколко зали и чакат там. В нашия случай, 2 групи са наредени в салона по физическо...